Copyright 2021 - Matematyka w liceum

Co to jest e-learning?

E–learning – nauczanie z wykorzystaniem sieci komputerowych i Internetu, oznacza wspomaganie procesu dydaktyki za pomocą komputerów osobistych, smartfonów, tabletów (m-learning) i Internetu. Pozwala na ukończenie kursu, szkolenia, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej.

Co to jest platforma Moodle?

Moodle to internetowa platforma służąca do nauczania i uczenia się. Mówiąc bardziej oficjalnym językiem, to system zarządzania treścią (CMS, Content Management System) wyspecjalizowany w e-learningu. W praktyce Moodle przypomina platformy blogowe, ale ma specjalistyczne narzędzia pozwalające na lepszą kontrolę i uatrakcyjnienie procesu uczenia. Z użyciem tej platformy powstało prawie osiem milionów kursów online na całym świecie. Moodle jest używany przez uniwersytety, szkoły i prywatne osoby zajmujące się kształceniem innych.

Gdzie można pobrać program?

Moodla instalujemy oczywiście sami. Jest to szybkie i proste. Wystarczy mieć przy sobie tylko wszystkie hasła udostępnione wraz z zawarciem umowy hostingowej. Całość nie zajmie więcej niż 10 minut. Gdy wszystkiego będziemy już pewni, należy pobrać pliki instalacyjne Moodla. W tym celu wchodzimy na stronę download.moodle.org i tam wybieramy najnowszą wersję możliwą do pobrania.


POLECAM PLATFORMY E-LEARNINGOWE

  1. Platforma Moodle ZSP w Łaszczowie - http://moodle.laszczow.pl/
  2. Platforma elearnikowa ORE - https://doskonaleniewsieci.pl/
  3. Platforma Moodle LSCDN - http://zefir.lscdn.pl/moodle29/
  4. Platforma ORE - http://moodle.ore.edu.pl/