Drukuj
Szczegóły: | Opublikowano: 10 marzec 2018

Dla nauczycieli i uczniów:

  1. E-podręczniki: https://www.epodreczniki.pl/begin/

  2. Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej: http://www.sem.edu.pl/

  3. Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki: http://www.snm.edu.pl/

  4. Platforma blogów OŚ ŚWIATA to otwarta przestrzeń dla obywatelsko-profesjonalnej debaty edukacyjnej: https://osswiata.pl/

  5. Wikibooks : https://pl.wikibooks.org/wiki/Matematyka_dla_liceum

  6. Open AGH e-podręczniki to otwarte, bezpłatne e-podręczniki akademickie. Dla każdego!

  7. Internetowy zbiór zadań z matematyki - https://www.zadania.info/

  8. Portal nauczyciela matematyki Tomasza Grębskiego "The Mathteacher".


Dlaczego Khan Academy może pomóc?

Dziecko, które czegoś nie rozumie, może obejrzeć film dotyczący wybranego zagadnienia, zatrzymać go, cofnąć, obejrzeć jeszcze raz. Może następnie obejrzeć kilka kolejnych filmów opisujących przykłady zastosowania tego samego pojęcia, bo przecież nie każde dziecko myśli tak samo i nie każdemu w tym samym momencie otworzy się ta najważniejsza klapka w głowie: nareszcie rozumiem! Następnie może ono sprawdzić swoją wiedzę i ugruntować ją, wykonując ćwiczenia on-line. Odpowiedzi są sprawdzane automatycznie, więc od razu wiadomo, gdzie zadanie zostało wykonane dobrze, a gdzie był błąd. System, co ważne, nagradza za postępy i dopinguje do nauki “do skutku”, to znaczy do opanowania materiału w 100 procentach, tak, by w umyśle dziecka nie tworzyły się dziury i zaległości. Stąd, jeśli stwierdzi braki w wiedzy z danego zakresu, platforma podpowie, do których pojęć uczeń może wrócić, by przećwiczyć je dokładniej.

Nie chcemy zwalniać dzieci i młodzieży z myślenia. Khan Academy działa po to, by mobilizować je do samodzielnej nauki i budować w nich przekonanie, że dadzą radę, że potrafią, że błąd czy porażka to po prostu zwykła, codzienna okoliczność na drodze do osiągnięcia celu” - mówi prof. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, kurator zasobów Khan Academy w języku polskim, założyciel Fundacji Edukacja dla Przyszłości.

Najlepiej wejdź na stronę Khan Academy i zobacz jak to działa >>

Szczegóły: | Odsłony: 2167